Kisegyhz-kutat Egyeslet

A kisegyházakkal kapcsolatos apologetikus művek bibliográfiája

Csikesz Sándor: A szektákról, Theológiai Szemle, 1925. 1. 61-67.

Csintalan József: Ismerkedés az új vallásokkal, Eger, 1929

Illés Bálint: A hamis és igaz próféta. Egyházi beszéd, Karcag, 1882.

Könyves Tóth Kálmán: Futkározó hamis atyafiak vagy a leálcázott nazarénus, Debrecen, 1879.

Mátyás Ernő (szerk.) A szekták és az ellenük való védekezés módja, Sárospatak, 1933.

Nazarénus Kósza Julis siralmai vagyis szerencsétlen nazarénuskodás két énekben. Zengi Halmos Gazda, Budapest, 1882.

Nyisztor Zoltán: Nazarénusok, Budapest, 1927.

Nyisztor Zoltán: A szekták Magyarországon, Budapest, 1926.

Péter és Pál földművesek beszélgetése a baptisták lárvája alá rejtőzködő nazarénusok szerencsétlen tévelygése felett és Sára asszony közbeszólásai, aki szappan nélkül mosdatja a vízbe kívánkozó pendelyeseket. Írta: Népbarát, Gyoma, 1884.

Rózsa József: Hamis próféták vagy egy szó a nazarénusokról, Budapest, 1896.

Rytz: Gemeinfassliche Belehrung über die Sekte der Neutäufer und ihre Lehre, Bern, 1864.

Somogyi Imre: A szekta-kérdés. Megjegyzések "A szekták és ellenük való védekezés módjai" című füzet tartalmához, Budapest, é.n.

Szőllősi Antal: A nazarénusokról, Debrecen, 1871.

Turóczy Endre: A nazarénusok ismertetése. Párbeszéd egy nazarénus és nem nazarénus között, Pest, 1859.

Újlaki Antal: Bibliás emberek, Szeged, 1897.

Újlaki Antal: Gyógyíthatatlanok, Szeged, 1891.

Vass Vince: Baptisták, nazarénusok, metodisták, üdvhadsereg, adventisták, nemzetközi bibliakutató, Budapest, 1926.

Szőllősi Antal: A nazarénusokról, Debrecen, 1871.

Újlaki Antal: Bibliás emberek, Szeged, 1897.

Újlaki Antal: Gyógyíthatatlanok, Szeged, 1891.

Főoldal | Linkek | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Rólunk