Kisegyház-kutató Egyesület

A Metodista Egyház válogatott művelődéstörténeti bibliográfiája 1.

A metodisták. Kik ők és mit akarnak? Budapest, é. n., Keresztyén Könyvesház.

A női munka története a Magyarországi Metodista Egyházban 1898-1998. Budapest, 1998, Magyarországi Metodista Egyház Női Bizottsága.

A Püspöki Metodista Egyház általános szabályai. 1908.

Ayling, Stanley: John Wesley. Collins, 1979.

Barclay, Wade Crawford: History of Methodist Missions. Vol. 1. Missionary Motivations and Expansion. New York, 1949, The United Methodist Church.

Barclay, Wade Crawford: History of Methodist Missions. Vol. 2. To Reform the Nation. New York, 1950, The United Methodist Church.

Barclay, Wade Crawford: History of Methodist Missions. Vol. 3. Widening Horizons, 1845-1895. New York, 1957, The United Methodist Church.

Brose, E. Martin: Zum Lob befreit. Charles Wesley und das Kirchenlied. Stuttgart, 1997, Christliches Verlagshaus.

Butler, D.: John Wesley and George Whitefield in Scotland. Edinburgh, London, 1898, William Blackwood and sons.

Carter, Henry: Das Erbe Johannes Wesleys und die Oekumene. Zürich, 1951, Anker-Verlag, Gotthelf-Verlag.

Copplestone, J. Tremayne: History of Methodist Missions. Vol 4. Twentieth-Century Perspectives. New York, 1973. The United Methodist Church.

Davies, Rupert. E. - Rupp, E. Gordon (szerk.): A History of the Methodist Church in Great Britain. Londn, 1965, Epworth Press.

Fodor József: Magyarországi Metodista Egyház. In: Uő: Vallási kisközösségek Magyarországon. é. n., h. n.

Frank, Edward Thomas: Polity, Practice and the Mission of the United Methodist Church. Nashville, 1997, Abingdon Press.

Hecker Márton: A metodista gyülekezetek szerkezeti felépítésének formái és lelki tartalmuk. Kézirat, 1990. MMEL IV.66/2. Visszaemlékezések, megemlékezések, történeti írások 42. doboz

Heitzenrater, Richard P.: Wesley and the People called Methodists. Nashville, 1995, Abingdon Press.

Főoldal | Linkek | Jogi nyilatkozat | Kapcsolat | Rólunk